Domů » Pěkné bydlení u nás doma

Pěkné bydlení u nás doma

Jednoho listopadového odpoledne nám v poště přistál mail od šéfredaktorky časopisu Pěkné bydlení. Obsahoval jednoduchý dotaz – zda se nechceme podílet na přípravě březnového vydání, které bude nést hlavní téma – Dětské pokoje.

Nebudeme lhát, potěšilo nás to. Moc! Spolupráce s Janou Matouškovou navíc byla jednoduše radost. Nastínila směr a dala nám volnou ruku a velkou důvěru. A tak jsme jedno lednové dopoledne strávily několik hodin uklízením :), dekorováním a fotografováním dětského pokojíku našich holek.

Nábytek v tomto pokoji je laděný do neutrálních bílo-šedých odstínů a doplňky tak měníme jednoduše podle toho jak děti pomalu rostou. V posledních letech jej samozřejmě plní nejvíce věci, které prodáváme v našem eshopu, protože se nám jednoduše líbí (jinak bychom je ani neprodávaly) a naše holky na nich už mají mírnou závislost. Na fotografiích tak můžete najít domečkové poličky, polštářky obláčky nebo třeba úložné košíky a praporky.

Polštářky najdete na Mámami. Panenka je originál, ušitá z lásky.

I když holčičky mají momentálně období Ledového království a v dětském kufříku jim tak nechybí Barbie panenky Elsa a Anna, snažím se jim pořizovat především doplňky a hračky vyrobené v ČR. Už jsem to tu psala několikrát, ale musím znovu. Myslím si, že opravdu stojí za to, podporovat české (a slovenské tvůrce) a já velmi obdivuji a podporuji každého, kdo se odhodlá a snaží se na trh přinést něco kvalitního a krásného!

Psací stůl nám tak zdobí krásné leporelo Ferdinande!, ve tvaru domečku s něžnými ilustracemi od Andrey Tachezy. Vedle severských domečků si trůní vánoční skřítek, precizně ušitý Erikou Kasalovou. Asi před dvěma lety jsem na Fleru objevila také značku BeaBeo, která vyrábí nádherný dřevěný nábytek pro malé (i velké) ovečky, plněné pravým ovčím rounem. Naše Kačka kouzlu této hračky úplně propadla a svoji ovečku bere s sebou na každou cestu i s jejím pyžamkem.

Nábytek BeaBeo

Vůbec co se týče našich dětí, přizvaly jsme je k focení také (aspoň ty školou zatím nepovinné). Co Vám budeme povídat. Děti nejsou doplňky ani dekorace a nejen, že se nepostaví, kam jim určíte, rozhodně se nezačnou usmívat jen proto, že by měly. Naše holky ten den vstaly levou nohou. U focení se několikrát pohádaly a na fotkách to hravě poznáte… Když jsme jim ale článek ukázaly, dmuly se pýchou – takže konec dobrý, všechno dobré :)

Děti a média :)

I my dvě jsme zase znovu posunuly hranice naší spolupráce. Je docela zajímavé pracovat na článku o dětském pokoji s vlastní starší sestrou, se kterou jsem jeden dětský pokoj celé dětství obývala a rozhodně to nebylo vždycky na focení do časopisu… Nakonec myslím, že jsme docela dobré tvůrčí duo, které se docela dobře doplňuje, i když občas to trochu dře. Výsledky naší spolupráce můžete vidět každý týden na tomto blogu, v našem obchodě a momentálně i na stránkách časopisu. A jestli Vás zajímá ještě něco dalšího, určitě si březnové číslo Pěkného Bydlení kupte, ještě chvilku bude na stáncích. Vedle našeho článku v něm najdete třeba také dětský pokojík malé Domi, jejíž maminkou je Iri z blogu Můj Dům Můj Squat.

My tímto moc děkujeme paní šéfredaktorce za skvělou a úžasně lidskou spolupráci, bylo nám opravdu ctí!

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..