Domů » Pět tipů, jak si užít Vánoce s dětmi

Pět tipů, jak si užít Vánoce s dětmi

Vánoce jsou svátky klidu. Tak se to říká. I naše nová e-kniha se jmenuje Vánoce v klidu. A vy teď možná čtete tyhle řádky ve chvíli, kdy kojíte své malé miminko a zároveň na klíně držíte batole, které se vám sápe po klávesnici a s ironickým úsměvem na tváři si říkáte, že to zní fakt pěkně, ale vás se to letos určitě netýká.

Nechceme vám říkat něco, co není pravda. Nechceme psát, že pro vás máme zázračný recept, jak zařídit, abyste letos o Vánocích všechno stihla a vaše děti se podobaly malým andílkům. Nemáme. A nenajdete ho ani v naší knížce. A přesto vás chceme povzbudit, že ty Vánoce v klidu můžete opravdu prožít.

Krásné, pestré a náročné

Vánoce s dětmi jsou krásné, pestré a náročné. Tak to je a nemá smysl říkat něco jiného. Čím jsou děti menší, tím jsou vánoční svátky pestřejší a náročnější. Rády bychom vám ale daly pár tipů, jak ty letošní Vánoce prožít naplno i s vašimi dětmi.

Nechtějte stihnout všechno, ale nepropásněte to důležité

  • Nechtějte stihnout všechno. Nejde to. Pokud máte malé děti, smiřte se s tím, že nezvládnete tolik věcí, jako v době, kdy jste byla bezdětná. Neznamená to, že jste neschopná. Jen má váš den zkrátka pořád 24 hodin, které ale musíte z velké části věnovat právě svým dětem.
  • Zapojte do vánočních příprav děti. Pečení cukroví, vánoční výzdoba a vlastně i ten předvánoční úklid. To všechno jsou činnosti, ze kterých budou vaše děti nadšené. Právě dokud jsou malé. Ano, chce to trochu větší dávku vaší trpělivosti, zkuste to ale nevzdat a dát jim prostor. Vykrajujte společně linecké hvězdičky, vystřihujte papírové vločky, stírejte společně prach…Dáte tak vašim dětem najevo, že jsou důležité, a že s nimi počítáte a navíc je tím nenápadně, ale jistě učíte, že pomáhat si navzájem je přirozené a v rodině naprosto nezbytné.
  • Vytvářejte vzpomínky a tradice. Nemusíte hned vymýšlet žádné velké akce. Malinkým dětem stačí opravdu málo. Vymyslete si něco, co bude patřit jen vám. Zaneste zvířátkům do lesa chleba, běžte se podívat do kostela na jesličky, dopřejte si sobotní vánoční punč a trdelník. Vymyslete si cokoli, co můžete opakovat pravidelně, na co se můžete společně těšit.
  • Čtěte si společně. O čtení s dětmi jsme už psaly nedávno tady, chceme vás ale moc povzbudit právě v předvánočním čtení s dětmi. Vyberte si své vlastní vánoční knížky, které vás budou provázet celým adventem. U nás doma se pravidelně v předvánočním čase čte třeba knížka O Čertovi nebo Vánoční přání. Děti milují příběhy a ty vánoční obzvlášť. Podporujte jejich bohatou dětskou fantazii a nenechte si to vzácné období utéct.
  • Buďte v klidu. Asi to sama znáte. Když jste nervózní, není vám dobře, něčeho se bojíte nebo jste podrážděná, s velkou pravděpodobností se stejně projevují i vaše děti. Je to tak, děti jsou naším vlastním zrcadlem. My víme. Je to někdy opravdu náročné, ale zkuste být o Vánocích opravdu v klidu. Pokud máte miminko a v noci se sotva vyspíte, dejte letošním svátkům kabátek minimalismu. Vaše děti ocení usměvavou mámu mnohem víc, než dokonalou sváteční tabuli.

Je to na vás

Jako máma máte letošní Vánoce ve vlastních rukou. Vy jste ústřední bod vaší rodiny. Je to na vás. Plánujte, tvořte, užívejte si všechny přípravy a snažte si ty letošní Vánoce opravdu vychutnat. Nechtějte být dokonalá, buďte přítomná.

Nová e-kniha Vánoce v klidu

Pokud vás zajímá víc o tom, jak to doma o Vánocích máme my a ráda byste si přečetla taky víc praktických vánočních tipů a rad, objednejte si naši e-knihu Vánoce v klidu, která vychází již tuto neděli.

Objednat si ji můžete ale už dnes a to přímo na našich stránkách zde. Cena knihy je 89,-Kč. Pokud si ale vyberete také nějaké vánoční dárky či dekorace v minimální hodnotě 300,-Kč, dostanete od nás knížku jako dárek.

Sledujte nás nejen na blogu

Nezapomeňte, že článek na blogu vychází pravidelně každý čtvrtek, celý týden nás můžete ale sledovat také na instagramu mamami_cz nebo na našich soukromých profilech marketa_mamami a misha_mamami.

Novinky každý týden

Máte rádi o všem přehled? Pak by vám neměly uniknout ani naše čtvrteční novinky ze života blogu i eshopu. K odběru se se můžete přihlásit vpravo nahoře nebo pokud si článek čtete v mobilu a chcete se zaregistrovat, tak srolujte až úplně dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..