Domů » Podzimní doplňky a dekorace

Podzimní doplňky a dekorace

Prostíráme ve stylu Nordic

Podzim je všude kolem nás, příroda je krásné zbarvená, ale venku už bývá chladno a den je poměrně krátký. Čím dál častěji se tak rádi vracíme domů, do tepla. Podzim a zima nám tak dávájí úžasnou příležitost vytvořit si doma krásnou a útulnou atmosféru, vyhrát si s dekoracemi a užívat si světla svíček.

Podzimní nálada

Někdy stačí opravdu pár detailů a Váš domov může vypadat úplně jinak. Skvělé je mít doma jednoduchý základ, který můžete pak podle ročního období a nálady často měnit. Nejlepšími pomocníky jsou v tomto případě určitě polštářky, obrázky, jednoduché dekorace či prostírání a v tomto ročním období také různé svícínky či voňavé svíčky.

podzimnění

Ve zbarvené přírodě můžete najít různé plody, větvičky, které Vám přenesou podzimní atmosféru přímo do Vašeho domova. Budou se krásně vyjímat v jednoduché váze nebo jen tak položené na bílém talíři. Můžete je použít také při stolování, položené či svázané na látkovém ubrousku.

podzimní plody přírody

Další skvělou dekorací jsou obrázky. Ať už si je zavěsíte nebo pouze položíte na stůl či komodu, Váš pohled potěší kdykoli kolem nich projdete. Můžete jich dát několik vedle sebe nebo minimalisticky zvolit jeden, to už záleží jen na Vás.

v jednoduchosti je krása

Vždy, když si doma zapálíte svíčku, bude prostor vypadat působit hřejivě a pohodově a vůbec nemusíte čekat až na večer. V tomto ročním období bývá šero téměř celý den, tak proč si ho trochu neprozářit. Čajové svíčky budou působit skoro až pohádkově ve svícnech ve tvaru domečků. Na trhu jich je celá spousta a zejména děti bude jistě bavit pozorovat malá rozzářená městečka. Jen vždy myslete na bezpečnost a pokud máte děti ještě malé, doporučujeme přece jen vydržet než budou bezpečně ve svých postýlkách :)

světla svíček

A když už jsme u toho večerního odpočinku, ten bývá na podzimu to nejkrásnější. Po celodenní práci si jen tak sednout, dát si horký čaj či sklenku vína, zabalit se do deky a obložit se polštářky.

polštářky v nordic stylu

Ještě jeden malý tip na závěr, který Vás nebude stát ani korunu!

čistý styl

Jakýkoliv prostor bude vždy vypadat daleko lépe, když bude uklizený. Tím nemám na mysli, že byste měli každý den dělat generální úklid. Jen je možné, že jakoukoli svíčku, dekoraci či obrázek, jednoduše přebije hromada oblečení na křesle nebo do posledního místečka zaskládaný a neuklizený pracovní stůl či kuchyňská linka. Když si večer všechny své věci uspořádáte a dáte na své místo, budete se cítit o něco lépe a kouzlo domova přijde vlastně skoro samo. Vyzkoušejte, opravdu to funguje :)

black and white

Pokud Vás článek zaujal, ale pořád tak úplně nevíte, jak svůj vlastní byt či dům uspořádat, mrkněte třeba na náš Pinterest, kam přidáváme věci, které inspirují nás samotné…Mezi jinými nástěnkami, tam najdete třeba jednu s názvem Podzimnění

4 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..