Domů » Půlnoc odbila a laryngitida k nám vstoupila

Půlnoc odbila a laryngitida k nám vstoupila

Lékárnička

Nevím jak k vám, ale k nám už nečekána nezvána letos přišla v lednu i v únoru. Že se u nás objevila i minulé léto, kdy jediné možné chlazení byla lednička, už mě skoro ani nepřekvapilo. Jen si říkám, kolikrát se k nám ještě takto vkrade, než pochopí, že vítaným hostem tedy rozhodně není.

Laryngitida, tedy zánět hrtanu, u obou synků začíná v noci. Obvykle po desáté večer slýcháme první štěkavý kašel, který kolem půlnoci začíná znít docela děsivě a navíc nadechování mezi záchvaty kašle je krapet přidušené. Poprvé jsem ani netušila, co že nás to v noci přepadlo. Až když jsem šla k doktorce a syn venku začal mnohem lépe dýchat, tak mi to blesklo hlavou. U obou kluků to začíná z plného zdraví při usínání, průběh nemoci mají bez teplot a obvykle po pár dnech bez dalších rým či kašlů laryngitida sama poraženecky odchází.

Možná je to tím, jak kluci rostou, možná i nachystanou lékarničkou a kombinací léčby.

Každopádně jsme zatím ani jednou nemuseli jet na pohotovost a poslední laryngitida byla během dvou dnů zcela pryč. A co je tedy tou naší první pomocí? Hned při prvních známkách „štěkání“ dám Sinecod a mokré ručníky kolem postele. Pokud nezabere – když je to fakt laryngitida, tak zatím nikdy jen toto nezabralo – přidám Fenistil kapky a zábal na krk. Jako zábal dělám starý známý Prieznitz – mokrá vrstva, igelit, suchá vrstva. Pokud se stav zhoršuje přidávám 1/2 tablety Dithiadenu a jako poslední záchranu mám doma Rectodelt – kortikoidový čípek. A v jakékoli fázi, kdy se mi dýchání zdá přiškrcené, otevírám okno, aby se dítko nadýchalo studeného vzduchu (což je na léto opravdu rada nad zlato).

Lékárnička

Přes den se to dá poměrně dobře zvládnout s pitným režimem, případně dávám Mucosolvan či jiný sirup na hleny. Nejistá potom bývá aspoň u nás druhá noc, protože buď je laryngitida na ústupu nebo naopak až takto napodruhé ukazuje svoji sílu.

Každopádně doufám, že v březnu už to k nám tato nemoc nestihne a jediný štěkot, který nás v noci vzbudí, bude našeho hlídacího psa.

hlídací pes

2 comments

  1. Dáša Rotreklová says:

    No laringitida je mým strašákem číslo jedna!Fenistil kapky mám pro jistotu u postele a homeopatika v kabelce.Já se ségrou jsme na to vcelku jako malý trpěly.Rodiče nám jako zdravotníci hned pohotově píchli injekci a byl klid.Holky zatím laringitidu neměly,jen jednou se mé mamce zdálo že Lili má na ni náběh tak sme projistotu daly čtrtku dithiadenu mokrý ručníky a otevřely okno a bylo to dobrý.Na kurzu akutní homeopatie nám radili kombinaci léků aconitum napelus, spongia na suchý kašel bez náznaku hlenu a hepar sulfur na kašel s hlenem případně kombinace všech v rychlém sledu za sebou po 3 min.Tak ať u vás štěká už jen ten pejsek!Je moc pěkný!:) Pěkné jaro!

  2. Monika says:

    Jojo Dáši, mým strašákem je taky, protože fakt přichází hrozně nečekaně. Dík za ta homeopatika, zatím jsem nezkoušela. Teď chci na Viktorkovi a jeho kašel otestovat medem slazenou šťávu z cibule, ovšem jestli to do něj dostanu, to fakt netuším. Tobě a holkám taky pěkné jaro.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *