Domů » Sew4home

Sew4home

Hanka S. 2

Letošní rok je pro mě v jistém směru trochu zlomový. V čem a jak přesně, o tom se rozepíšu víc v dalších článcích. Jisté ale je, že letos se na blogu budeme věnovat víc než dřív i naší práci, abyste i vy mohli více nahlédnout do zákulisí a viděli, na čem vlastně denně pracujeme a kam směřujeme. Naše práce by ale nebyla bez lidí, kteří nám ji pomáhají tvořit. Jedním z nich je i Hanka Skokanová, která už 9 let šije interiérové doplňky pod značkou Sew4Home, a kterou máme moc rády.

Jsou to téměř tři roky, co jsme jí poslaly email, jestli by s námi nechtěla spolupracovat. A ona odpověděla nečekaně rychle – kdy se prý sejdem. Celá Hanka. To jsme ale tenkrát ještě nevěděly :)

My v té době byly úplně na začátku podnikání, ona už za sebou měla několik let práce na vlastní značce. Našly jsme jí vlastně celkem náhodou a nejvíc nás zaujaly fotky jejích krásných ručních výrobků. To jsme ještě vůbec netušily, kdo vlastně stojí za značkou Sew4Home.

Hanka Skokanová už dávno není jen člověkem, který do našeho eshopu dodává bytové doplňky. Já na té první schůzce nebyla, protože jsem měla doma ani ne měsíční miminko, na té druhé jsme si ale začaly tykat a od té doby se scházíme pravidelně a vždycky to nějak moc rychle uteče.

Hanka je úžasná bytost. Do šití dává to nejlepší ze sebe a na její práci je to znát. Nejednou jsme její výrobky obracely v ruce a přemýšlely, kde je to místo, kterým otáčela z rubu na líc, protože z těch dokonalých vytvorů to prostě téměř nejde poznat :) V její hlavě se neustále rodí jeden nápad za druhým a myslím, že jediné co ji brzdí v jejich realizaci je fakt, že den má pouhých 24 hodin.

víno

Jako v každém vztahu, i v podnikání hraje velkou roli také důvěra a musím říct, že to je jedna z věcí, které si na naší spolupráci cením asi nejvíc. Dnes už neznáme jen Hanku, ale znají se navzájem také naše rodiny, Hanka nás chodí pravidelně navštěvovat na každou prodejní akci a jsme vlastně v každodenním kontaktu. Víme, jak jsou na tom naše děti s pololetními písemkami, kdy jsou nemocné, víme, když se některé z nás daří i nedaří. A to je něco, čeho si opravdu moc vážím.

Já osobně Hanku obdivuji v její pracovitosti, houževnatosti a poctivosti. Stejně jako se věnuje své práci, snaží se dávat maximum také své rodině, včetně čtyřnohých mazlíčků, ale také sama sobě, což je v tom všem kolotoči rozhodně neméně důležité.

My Hanku už celkem dobře známe, ale vy možná tak úplně ne, tak jsem se rozhodla položit jí  pár otázek, abych Vám tuto užásnou ženu trochu více představila.

 

1.Jaká je tvá původní profese a na základě čeho ses rozhodla založit značku SEW4HOME a věnovat se jí na plný úvazek?

Já vlastně ani nevím, jestli mám nějakou původní profesi. Mám textilní průmyslovku a pak nástavbu ekonomického směru. Před MD jsem pracovala jako návrhářka hraček a didaktických pomůcek. Kvůli platu jsem místo opustila (4000,- hrubého). Následovala ekonomka projektu ve velké firmě, obchodní manažerka v menší pražské firmě a pak přišla mateřská. Celou dobu jsem ale od dětství šila. Byl to prostě a jednoduše můj svět odjakživa, i když nejsem vyučená švadlena.

 

2. Víme, že máš dvě děti. Jak se ti daří skloubit péči o ně a domácnost se svojí prací?

Špatně. Dělám co můžu a občas nemůžu a občas se daří líp :)

 

3. Samy jsme mámy a víme jak je někdy náročné najít ve všedních dnech nějaký řád. Jaký je tvůj běžný den?

Každý den začínám vypravením dětí do školy. Pak mám hodinu, kterou jsem se naučila ukrást si pro sebe. Ta je vyplněná běháním, venčením, cvičením, vanou a tak :). Potom jsem celý den v dílně, kde šiju a šiju a pak fotím a nakonec chystám balíky. Pak nakoupit, domů, večeře, úkoly, učení s dětma, úkoly, učení s dětma, úkoly, učení s dětma a většinou s dětma u toho učení nakonec odpadnu a společně usneme někdy po desáté hodině. Jsem ranní typ člověka. Večer se mnou nic není.

Hanka doma

4. Ve své tvrobě se věnuješ především doplňkům do interiérů. Jak moc se změnily trendy v bydlení od začátku tvého podnikání a myslíš si, že se lidé v dnešní době zajímají víc o to jak bydlí, než tomu bylo třeba v minulých letech?

Trendy se mění pořád a často se vrací v nějaké obměně. A ano, myslím, že bydlení se dnes řeší mnohem víc a bohužel rychleji podléhá módě. Tak je to ale ve všech oborech. Nejen v bydlení. Doba se zrychluje a všechno s ní.

 

5. Ty sama se řídíš současnými trendy? A věnuješ hodně času svému vlastnímu bydlení

Trendy sleduju, ale odmítám jim nějak slepě podléhat. Věci, které se mi líbí, mají dveře otevřené, ale když mi na tom něco nesedí, tak to nebudu cpát do bytu na sílu. Mám ráda, když má bydlení svého ducha, který je tam jen díky jeho obyvatelům. Přiznám, že některé interiéry v dnešní době na mě působí sterilně, jako z nábytkářského katalogu. Jakoby tam ani nežili lidé. Ale to bylo i dřív. Měla jsem v dětství kamarádku a u nich se nesmělo do obývacího pokoje. Byl načinčaný a vždy uklizený, ale jen pro vzácné návštěvy. Jinak žili v kuchyni. To mi zpětně přijde strašné. Moje heslo je, že byt slouží mě a ne já jemu. Ale samozřejmě mě těší, když to mám kolem sebe podle svých představ a cítím se tam příjemně. Jsem ženská :))).

Taky mám moc ráda staré věci, které ráda kombinuju s novými kousky. Než ale něco domů pořídím, musím být přesvědčená, že ta věc s námi nějak koresponduje. Nedám si do obýváku např. obraz New Yorku, když jsem tam nikdy nebyla, ani se tam nechystám.

Hanka kočka

6. Vzhledem k tomu, že už se nějakou dobu známe, vím, že se skoro nezastavíš :) Jaký je tvůj oblíbený způsob odpočinku?

Nedělím, to co dělám, na práci a odpočinek. Dělám co mě baví a co má smysl a je potřeba a to mě nějakým způsobem naplňuje. A je úplně jedno jestli to je šití, vaření nebo čtení knížky.

 

7. A jedna malá otázka na závěr. Známe to všichni, ať už se věnujeme čemukoli, ale v podnikání to možná platí dvojnásob. Zkrátka jsou dny, kdy to jde skvěle a pak ty druhé. Prozradíš co je tvým motorem a motivací, která tě neustále pohání vpřed?

Co mě žene vpřed nevím. Mám hodně rychlý vnitřní motor, ale spíš mě to čím dál víc zneklidňuje, protože mě žene vstříc konci. Tak se snažím víc zastavovat a chytat kouzelné okamžiky :D.

p.s. Jestli chcete o Hance vědět ještě něco, tak Vám můžu prozradit, že se hrozně nerada fotí. S tím foťákem ale vypadá docela profi, co myslíte? A bez něj je moc hezká, to je čistě můj osobní názor :)

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..