Domů » Vánoce, čas klidu a pohody

Vánoce, čas klidu a pohody

img_57

I když to víme a plánujeme, předpokládáme a předcházíme tomu, stejně to na nás padne. Předvánoční shon si nás prostě občas najde.

Třeba když zjistíte, že:

 • se stále nemůžete dopočítat adventních balíčků v kalendáři
 • Štědrý den není v neděli, ale už v sobotu
 • hledáte po bytě dárky, které jste přece určitě dávali jen na to jedno jediné místo a ony tam prostě nejsou, případně ty dárky najdete až na jaře
 • jeden druh cukroví pečete týden a tak místo pečení cukroví na to raději pečete
 • vymýšlíte dárky pro spolužáky a paní učitelky večer před závěrečnou besídkou
 • vyrazíte po roce do divadla a doma málem necháte, mobil, občanku i lístky
 • místo oběda ohříváte čaj, případně chcete uvařit vodu v konvici, kterou zapomenete zapnout a po deseti minutách se divíte, že ta voda na kafe stále není hotová
 • vás muž odmítá vzít s sebou na velký předvánoční nákup, přesto že jste mu přece chtěla ulehčit nakupování
 • chcete prostě v klidu uvařit bez kašlající pomocnice a váš jediný „rozumný“ argument je, že by tu sekanou taky začalo bolet v krku a dostala by kašel
 • vyměnujete baterky v klávesnici, i když vám počítač hlasí, že jsou potřeba vyměnit v „myši“ a vy se rozpálíte do běla, protože ten krám prostě nefunguje

To je je ten čas kdy každá potřebujeme vypnout, nalít si vaječný likér (opravdu nemusí bý domácí), nadechnout se pustit si Lásku nebeskou a nejlépe i Prázdniny a chvíli nikoho nevidět. Věřím, že pak najdete opět sílu a chuť znovu se usmát na manžela i děti a poděkovat za to, že Vánoce naštěstí nejsou o vašem výkonu, ale že pozornost si naopak zalouží rodinná pohoda, odpočinek, kupa radosti a třeba i pomoc známému či neznámému. A pozornost si rozhodně zaslouží i to malé miminko v jeslích, díky kterému ty Vánoce vlastně celé jsou…  Věřím, že Vánoce pak opravdu budou stát za to!

img_77

Tak krásné a pokojné Vánoce, naše milé čtenářky a čtenáři!

img_78

P.S. Napište prosím, že v tom nejme samy a podělte se i o vaše „radosti“ a důvody, kdy jste byli zralí na to loknout si něčeho ostřejšího. :-)

 

4 comments

 1. Gabča says:

  Ahoj holky, jste skvělé a úžasné a ničeho si lokat nepotřebujete :D až bude nejhůř, pošlu vám fotku našeho bytu – a to mám jen jediného maličkého pomocníka :D Bordel jak v tanku všude – miláček trousí binec jak to jde, takže stíhám tak tak likvidovat, co vyprodukoval ten den nového :D dneska extra perlil :-) visel na mně celý den, když byla minuta klidu, šla jsem na záchod – přiběhl a urval odpad od umyvadla (ono se to samo, už byla načatá, ale fakt to bylo dost nevhod..). druhá chvilinka klidu – šla jsem dovařit oběd (španělské ptáčky, které se tvoří již třetí den, tak to opravdu chtělo už dokončit :D) a když jsem se vrátila za chlapečkem… bagr rozbagroval Baby-D (ano, olejové) kapky po gauči, koberci a oblečení… Výtvarný počin prstovýma barvama (za použití všech končetin) už neřeším, to bylo řízeně a následovala vana. To bylo jen dopoledne :)
  Adventní výzdobě jsme letos byli nejblíž, když Davča rozmotal vánoční toaleťák z DMka v obyváku.. Adventní věnec jsme měli – nebo teda pořád ho ještě máme, ale holý. Davča obral ozdůbky a zašil je neznámo kde..
  Takže jediné, na co jsem fakt hrdá, je cukroví. Sice máme bagry, krokodýli, nářadí, traktory, husy, kočky, hrochy, žraloky a další havěť (jediné tematické jsou stromky a vločky), ale zato máme devět druhů. a to jsem teda nečekala! obzvlášť, když jsem šoulala rohlíčky a pomocník přišel a všechny mi scvaknul k sobě :D
  Ale v rámci zachování mentálního zdraví jsem si odhrnula binec na pohovce, nohy hodila nahoru, pustili jsme si Tři bratry, rozdělali víno a v klidu požíráme cukroví (to je výhoda pečení na poslední chvíli – můžete to v klidu sežrat, aniž by se muselo péct nové, protože na talířek od každého uchráníte).
  Takže vy s tou vaší nádhernou výzdobou, perfektní kuchyní a dokonalou schopností plánovat a organizovat můžete být úplně v pohodě.. Navíc nejdůležitější je si všechno užít a jestli u toho budou zaflákaná okna, to je přece jedno. Užijte si svátky naplno, i kdyby to nebylo tak dokonalé, jak byste si představovaly a do nového roku přejeme jen to nejlepší :) Zůstaňte takové, jaké jste – já si o vašich krásných věcech ráda přečtu.

  • Misha says:

   Gabi, díky moc za sdílené zážitky. Máte doma opravdu veselo. Batolata opravdu umí zpestřit rodičům život! Když to člověk bere s nadhledem, jde to hned lépe. :-) Jednou to budou skvělé historky, naše děti takové milují! Děkujeme moc za každou návštěvu blogu a podporu.Moc si toho vážíme. Přejeme krásné a Vánoce a kupu energie do dalších dní! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..