Domů » S velkou rodinou na Dolní Moravu

S velkou rodinou na Dolní Moravu

Kdybyste po mě chtěli, ať ihned vysypu z rukávu jedno místo v České Republice, kde bych chtěla strávit letní rodinnou dovolenou, přesně vím, co bych vám odpověděla. Rozhodně Dolní Morava. Tato malá vesnice kousek od Králického Sněžníku na pomezí Orlických hor a Jeseníků není jen horským a lyžařským střediskem. Je to malý ráj pro unavené rodiče a neunavitelné děti.

Vybrat ideální dovolenou pro velkou rodinu není totiž úplná legrace. Malé děti toho ke štěstí moc nepotřebují a je jim docela jedno, kde se vyblbnou. Ti naši dva školáci už nám dají ale velmi rychle najevo, kde je to super a kde se prostě nudí. Když jsem loni hledala místo, kde by se líbilo celé rodině a nebylo od Brna moc daleko, rozhodnutí padlo právě na Dolní Moravu. Už dlouho jsem vám o ní chtěla napsat jako o skvělém tipu na rodinný výlet nebo dovolenou. A díky výzvě na Blogerky.cz jsem se k tomu konečně rozhoupala. Tajně doufám, že jsem zde totiž nebyla naposledy. :-)

A proč bych chtěla vyrazit znovu právě sem? Dolní Morava je na náročnější potomky skvěle připravena. Hned prvním velkým lákadlem a dominantou Dolní Moravy je Stezka v oblacích. Atrakcí je už samotná lanovka, která ty pohodlnější vyveze až ke Stezce. A i když je samotný výšlap příjemnou procházkou, děti si ho mohou zpestřit lanovým tunelem nebo si na úplném vrcholku Stezky v odpočinkové síti zvané „kapka“ užít 50 metrový pohled dolů. Nám dospělým by rozhodně stačil výhled na Králický Sněžník a pohled na údolí řeky Moravy. Možná bych se nechala přemluvit i k tobogánu, díky kterému budete dole coby dup. :-)

 

Další důvod proč bych chtěla vyrazit na Dolní Moravu je ten, že kromě Stezky v oblacích nabízí rodinám skvělé zázemí. Ne vždy je chuť vyrazit na velký poznávací výlet, někdy prostě bolí nožičky malé i velké a to je pak skvělý důvod zaparkovat rodinu v Mamutíkově vodním, lesním nebo pískovém světě, případně vyzkoušet i lanové centrum a máme všichni o zábavu postaráno. Starší potomci si atrakce užijí sami a já bych se s mužem slunila třeba s knihou v ruce v některé odpočinkové části. Nebo bychom spíš vláli za tím naším nejmladším pokladem. Školáci by si určitě znovu užili bobovou dráhu nebo si zařádili na šlapací káře. :-)

 

A co by stačilo ke spokojenosti mně?  Hlavně odpočinek a relax. Nechat se chvíli hýčkat, alespoň chvíli nevařit a užít si komfort hotelu Vista. Zázemí hotelu je totiž opravdu výjimečné. No řekněte, pohlídal vám někdy někdo děti během snídaně? Tak tady se vám o ně postarají i během večeře.  Dětský koutek v jídelně s animátorkou je prostě sen. A rodiče si tak relativně v klidu mohou vychutnat nejeden talíř vybraných a skvěle připravených jídel.

Užít si znovu hotelové wellness s bazénem a vířivkou s tím nejkrásnějším výhledem by bylo krásnou odměnou nejen pro nás rodiče, ale i naše děti. A vychutnat si na terase kávu a při pohledu na okolní lesy na chvíli vypnout a jen tak být, zatímco je o vaše děti postaráno v herně? Ach, už balím kufry a mé děti jistě také! :-)

Občas se mrknu, co Dolní Morava ještě nabízí a vždy jsem mile překvapena, že s každou sezónou přibude nějaká novinka, takže se opravdu nebojím, že by se zde naše rodina začala jen tak nudit. Sami na těch pár skvělých dní, které jsme zde strávili, vzpomínáme dodnes. Je to prostě malý ráj, do kterého bych se moc ráda ještě někdy podívala a znovu si těch několik dní naplno vychutnala. Tak třeba se mi to i díky blogerské výzvě splní. :-)

7 comments

 1. Radka H says:

  Ahoj, taky jsme tam v létě strávili se starší dcerou pár dní (mladší byla ještě v bříšku) a skvěle jsme si to všichni užili. Chceme se tam určitě vrátit někdy v zimě, když bude ta menší starší a určitě zas i někdy v létě :) Je to tam fakt super a za ty peníze za pobyt to fakt stojí. Služby jsou skvělé a prostředí taky :)

 2. Iveta Melicherova says:

  Ďakujem pekne za článok, tiež rozmýšľam nad dovolenkou v Čechách a možno Dolni Morava je to čo hľadáme, ďakujem

  • Misha says:

   Milá Ivet, myslím, že by se vám tam opravdu líbilo. Naše děti, jak vidí fotky z dovolené, tak se hned otají, kdy tam zase vyrazíme. :-)

 3. Nell says:

  Já tam pracovala teď jsem už na mateřské dovolené ale rozhodně pak se tam chci vrátit. Tím chci říct že je tam opravdu klid, krásné pohledy na hory a ze stezky v oblacích překrásný výhled na celé okolí! Ne že bych chtěla chválit nebo dělat reklamu! Je tam krásně a personál udělá co je v jejích silách pro spokojenost zákazníků :)

  • Misha says:

   Zdravím Nell, to je pěkné číst, že se tam ráda vrátíš. Jsem ráda, že nejsou spokojení jen zákazníci, ale i zaměstnaci. :-) Souhlasím, personál byl vstřícný a ochotný a tak to má být. I proto se lidé rádi vrací…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..