Domů » výlety s dětmi

výlety s dětmi

Jak jste se již mohli dočíst, naši společnou dovolenou jsme si užívali, jak v okolí Selského stavení, tak jsme se rádi sem tam vydali na menší výlet po okolí. Okolní lesy byly plné krásných turistických tras, které ale nebyly vždy pro kočárky sjízdné. S tím jsme ale počítali, a proto jsme na dovolenou jeli řádně vyzbrojeni.

Manduca a Skaldino

Na přenos a poponášení dětí jsme měli po ruce hned několik ergonomických nosítek (v budoucnu se můžete těšit na celý článek o naší nosící historii). Na výlety naprosto ideální a pro nás již naprostá nezbytnost. Naše (mini) výšlapy jsme na letošní společné dovolené absolvovali s nosítky Manduca (ergonomické nosítko pro děti od narození do zhruba roku a půl) a Skaldino (vhodné nosítko pro batolata). V záloze jsme pro menší děti měli ještě Beco.

S dětmi na zádech či na břiše pro nás nebyl problém zdolat jak Žákovu horu, tak Devět skal. Dokonce jsem si s naší dvouleťačkou na zádech troufla až na úplný vrchol, na který se člověk dostal pouze přes skály a balvany. Pro mě i dítě to byla daleko bezpečnější varianta než přidržovat dceru rukama a strachovat se o to, kde jí ujede noha (takto jsem se mohla strachovat pouze o své nohy :-). Paní, která nás míjela na cestě dolů prohlásila, že když jsem to já zvládla s dítětem zádech, tak ona by to bez zátěže snad mohla zvládnout též :-)

na Devíti skalách

A když jsme našim zádům a kyčlím chtěli trochu ulevit, využili jsme double kočár od Phil & Teds. Děti jsem naskládali na patra a skoro jsme litovali, že těch pater nemá víc, protože než jsme vyjeli ze vrat, kočár byl plně obsazen. A když bylo bolavých nožiček víc než nosítek a míst v kočáře, přišly na řadu ramena obětavých tatínků.

Naše výlety tedy končily tak, že vyřízení rodiče přicházeli ke stavení s touhou dát si ještě jedno pořádné kafe a odpočaté děti přemýšely, jak si večer co nejvíc natáhnout.

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..