Domů » a jsem na konci

a jsem na konci

Jillian Michaels

A jsem na konci. Ano, zvládla jsem to a jsem na sebe hrdá. Sice jsem se nezúžila o dvě konfekční velikosti, ale to jsem ani neočekávala. Nicméně pokroky jsem udělala. Cvičila jsem poctivě každý den 30 Day Shred s Jillian Michaels a k tomu jsem si sem tam přidala nějaká posilovací cvičení. Většinou to byly desetiminutovky na břicho, nohy a zadek. Prvních 14 dní jsem se snažila cvičit ráno před probuzením dětí, postupně jsem ale vyměkla a cvičila buď odpoledne nebo až šly děti spát. A mému tělu tento režim vyhovuje asi víc. Holt, skřivan ze mě asi nikdy nebude :-)

Během programu 30 Day Shred jsem odcvičila 3 levely, které byly úroveň od úrovně těžší. A každý se mi na začátku zdál nad mé síly :-) První úroveň je pro začátečnici opravdu dostačující. Velmi jsem ocenila možnost cvičit lehčí verzi s Anitou. Když jsem si připadala, že už mi vše jde, mohla jsem se přidat k Natali, která mě svými cviky opět dostala na zem :-)

Druhý level byl pro mě asi nejnáročnější. Byly tam cviky, které jsem prostě nedělala ráda a navíc se mi zdálo, že je provádíme vždy nějak extrémě dlouho! :-) Nicméně i v této úrovni Jillian zachovala pravidlo tří okruhů po šesti minutách v poměru 3 – 2 – 1: posilování, cardio, břišní svaly, takže to bylo asi opravdu pouze o mém pocitu.

Třetí úroveň mě bavila asi nejvíce. To nejtěžší už jsem měla za sebou, věděla jsem, že už mi zbývá jen třetina a navíc cviky v této úrovni mě opravdu bavily a nějak mi těch necelých třicet minut rychleji odsýpalo. Opět jsem si mohla zvolit, zda budu cvičit lehčí či težší verzi a této možnosti jsem střídavě využívala.

Celý třicetidenní progam mi vyhoval, konečně jsem měla možnost systematicky každý den cvičit a efektivně střídat pohyb s posilováním.

Nejvíc dostaly zabrat nohy, ty navíc prý spalují i nejvíce kalorií. Po dlouhé době dostaly zabrat i mé ruce, které to potřebovaly, ale cvikům určeným rukám, jsem se vždy ráda vyhnula. Teď jsem musela. A mé oblíbené cvičení na břicho jsem díky Jillian obohatila o pár nových cviků.

Věřím, že Jillian se svojí dlouholetou praxí ví, co dělá a tento program může být skutečně dobrým odrazovým můstkem pro všechny, kteří by rádi se sebou začali něco dělat, ale neví jak na to.

Toto krátké, intezivní a komplexní cvičení můžu s radostí doporučit :-)

A jaké mám vlastně výsledky? Nebojte, nebudu Vás zahrnovat fotkami před a po, ať už v plavkách či spodním prádle. Můžu ale napsat, že ve všech meřených partií jsem pár centimetrů ubrala a tělo se celkově zpevnilo :-)

Na váhu se spolehnout moc nemůžu a ani to není dobré, protože jak známo tuky váží méně než svaly a ručička na váze se mi tak neustále pohybuje plus minus dvě kila. Dalo by se ale říct, že povánoční kila mám dole. Daleko lépe to jde poznat na oblečení. Kalhoty, které jsem o Vánocích raději uklidila do skříně, protože mě škrtily, dnes nosím úplně v pohodě. Moje meta jsou ale mé motivační maturitní šaty od Gábiny Páralové. Tak až je bez problému zapnu a nikde mě nebudou škrtit, tak Vám třeba i tu fotku ukážu :-)

To znamená, že s Jillian nekončím, ale chci pokračovat jejím daším cvičením s názvem Ripped in 30.

Pokud někoho motivují právě ty centimetry a přemýšlí, kolik se dá reálně ztratit, zde jsou mé úbytky  :-)

 • Pas: – 3 cm
 • Břicho: – 3 cm
 • Boky: – 3 cm
 • Zadek: – 4 cm
 • Stehna: – 3 cm

A co Vy, jaká je Vaše motivace?

motivační šaty

6 comments

 1. Kristy says:

  Docela se těším, až tě uvidím. Viděla jsem spoustu fotek od holek, co to cvičily, ale ještě nikoho naživo :)

 2. lucie says:

  Ahoj, mužu se zeptat, jestli by se mělo cvičit jen ráno? Ráda si ráno přispím a do práce dojíždím hodinu každý den, takže je pro mě každá minuta spaní k dobru :) .. Ráda cvičim večer, asi hodinu po večeři. Bude to mít učinek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..