Domů » Hurá na trh a farmářský sáček s sebou

Hurá na trh a farmářský sáček s sebou

Zelný trh

Cítíte to také? Jaro je tu. Zima se ještě sice snaží, ale moc šancí už nedostane. První květiny už jsou venku, medvědí česnek na nás vykukuje z mezí a ptáci zpívají o sto šest. S jarem příchází konečně i sezóna trhů, prvních bylinek, špenátu, hrášku,…

A já v tomto období doslova ožívám. Když jsem v týdnu poprvé v tomto roce dorazila na náš brněnský Zelný trh (toho času na Moraváku), srdce mi poskočilo radostí. Vytáhla jsem svoji oblíbenou skládací tašku, nový farmářský sáček a během čtvrt hodiny jsem je táhla domů plné.

Zelný trh

Doma jsem se kochala znovu barvami, vůní, strukturou a přemýšlela jsem, kterou bylinku si koupím příště… Jediné, co mi vždycky trochu kazí moji radost, jsou mraky igelitových sáčků, které si z trhu přinesu. Některé věci do pytlíků prostě musím dát, některé tam ale být nemusí a stejně si je v sáčku odnesu. Mé příští nákupy už ale možná budou ekologičtější a stylovější a ty vaše můžou být také :-)

Farmářksý sáček

Brambory, cibule, řepa, cuketa, jablka, mrkev,… to vše si bude hovět v plátěném farmářském sáčku. A pokud to vezmu přes pekárnu, tak v něm možná skončí i chleba. Nebo, že by severská bageta? Třeba by se do fařmářského sáčku vešly i lušteniny, oříšky či cukr, které se dnes dají už v několika obchodech odsypat rovnou z násypníků. Možností využití je určitě víc a pár plátěných pytlíků nás nezamoří tak jako každodenní zásoba igelitových sáčků.

Farmářský sáček
Foto: Mags bags

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..