Domů » Kofi Kofi

Kofi Kofi

kofi_kofi_11_20110915_1120680568
zdroj: Kofi Kofi

Je to asi rok, co se po brněnských ulicích začalo prohánět motorové kolo táhnoucí stylový hnědý vozík s nápisem Kofi Kofi. Své místo si našlo na rohu ulic České a Joštovy, tedy na dopravním uzlu, na kterém se většina lidí z Brna ocitne alespoň jednou denně.

zdroj: Kofi Kofi

A první brněnská pojízdná kavárna byla na světě. Vzhledem k tomu, že je pojízdná, tak má samozřejmě svá omezení, takže nečekejte, že byste si zde dali oblíbené palačinky nebo medovník, nicméně výběr káv je znamenitý. A jejich kvalita taktéž. Espresso, Cappuccino či Latte s větším či menším množstvím mléka, výběr z několika druhů sirupů, každý den nabídka speciálních příchutí. V létě nabízí Kofi Kofi k osvěžení ledovou kávu. Všechny nabízené kávy vám ochotně připraví také v bezkofeinové verzi a myslí i na děti, pro které mají speciální dětský nápoj. Samozřejmostí je bílý i hnědý cukr, kakao nebo skořice na posypání mléčné pěny, kterou je ale téměř škoda zasypávat, protože obsluha vám na ní vytvoří krásné obrazce. K dispozici jsou také dřívka k zamíchání a za pár korun je možno si voňavou kávu odnést i na tácku pro dva nebo čtyři kelímky. Stánek je vždy přehledně urovnaný a bez smítka prachu. Vedle stánku najdete také ceník, ve kterém si mimo jiné můžete nastudovat druhy kávy a jejich velikosti, takže příště už si doppio s lungem určitě nespletete.

zdroj: Kofi Kofi

Ať pálí slunce nebo fičí severní vítr, a že zrovna na České neutečete ani jednomu, obsluha je vždy usměvavá, vstřícná a ochotná. Není nic neobvyklého vidět zákazníka s obsluhou v družném rozhovoru, protože takové zastavení na rohu ulice k němu přímo svádí.

kofi_kofi_8_20110915_1372685586
zdroj: Kofi Kofi

My do Kofi Kofi chodíme často a rádi. Všechny naše trasy k různým doktorům i na jiné pochůzky vedou právě přes voňavý krámek na kolech, takže na zpáteční cestě si většinou dopřejeme sladkou odměnu. Já se odměňuji horkým nápojem a děti se zase radují z malých buchtiček s názvem Fornetti, které se prodávají v malém krámku hned naproti. Pak ještě zbývá zdolat poslední překážku. Tedy přejít přes koleje a to tak, aby se starší dítě bezpečně převedlo, kočárek nezůstal zaklíněn v kolejišti, z kávy aby zbyly nejméně dvě třetiny kelímku a buchty neopustily papírový pytlík dřív než budou putovat do hladového bříška. Poté už jen najít nějakou volnou lavičku v blízkosti budovy JAMU a užívat si vytouženou siestu.

8A98FE05-5EE8-4564-9DBC-6BD4048E5EDB

Kofi Kofi mělo svůj stánek také na dalších dopravních uzlech, a to na Mendlově náměstí a ulici Úzká, v současné době jej ale zatím najdeme pouze na „Čáře“.

Z Kofi Kofi se za ten rok stala atrakce, kavárna i vítané zastavení na cestě v jednom. My jsme si tuhle kavárničku oblíbili moc. Jen přemýšlím, kam si s horkou ale rychle chladnoucí kávou, budeme s dětmi sedat až přijdou první mrazíky.

A co vy? Zkusili jste už kávu z Kofi Kofi nebo jste snad stálým zákazníkem, stejně jako my? A jakou kávu z nabídky máte nejraději?

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..