Domů » Lázně s dětmi

Lázně s dětmi

P1030656

Myslíte, že lázně a děti nejdou dohromady? Lázně Luhačovice jsou, dle mého názoru, pro děti velmi vhodné. Vyvěrá zde nejen zdraví prospěšná Vincetka, která čerstvě načepovaná dělá témeř zázraky na počkaní, ale je zde také spousta míst, která se dají navšívit a absolvovat i s dětmi.

A kam tedy vyrazit?

Naší rodině většinou bohatě stačí projít se po kolonádě, cestou si koupit lázeňký oplatek a pokračovat dále do rozlehlého parku, ve kterém je to samá voda :-) Děti bude určitě bavit krmení kačen a kaprů v místní říčce Šťávnice, která protéká celým lázeňským parkem. Staré rohlíky s sebou!

Dalšími zastávkami mohou být jednotlivé prameny a jejich ochutnávka. Pokud Vám ovšem místní vody příliš nezachutnají, pak ještě zbývá obejít několik vodostrysků a fontán, které děti milují a často jim stačí jen běhat okolo a Vy budete mít čas si na chvíli oddechnout a třeba vyfotit pár fotografií.

FONTANA_LUHACOVICE_INSTAGRAM

Pokud máte park projitý křížem krážem, můžete pokračovat po cyklostezce proti proudu řeky, která Vás dovede přímo na přehradu. Ta se dá celá obejít nebo objet na bruslích či na kole. Pokud projdete celý okruh a zvládnete i cestu zpět do lázeňského parku, budete mít v nohách 8-10 km. Jestli Vaše děti navíc zvládají jízdu na kolech, je to perfektní příležitost, jak je utahat. Cesta je víceméně pořád po rovině, takže ji zvládne i vytrvalý začátečník.

Pokud nemusíte řešit cestu sjízdnou pro kočárky a dítě si dáte do šátku či nosítka nebo je schopné ujít už kus cesty pěšky, můžete se z lázeňského parku vydat například na tzv. okruh Dušana Jurkoviče. Tuto trasu ocení zejména ti, kteří rádi na chvíli utečou z rušné kolonády do okolních klidných lesů. K dispozici je tras samozřejmě mnohem více.

STEPAN_U_ZELENEHO_JEZIRKA

V srpnu jsem s dětmi v Luhačovicích strávila celý týden a bohatě nám stačil park s vodotrysky a kačenami a cyklostezka směr přehrada. V osm hodin večer ulehly do postelí a usnuly vyčerpáním :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..