Domů » ZOO na vlastní kůži – Lešná

ZOO na vlastní kůži – Lešná

P1050256

Tak jak je brněnská zoologická zahrada spíš les, tak Lešná je víc zámecký park. A zámek, budovy v jeho okolí jako Tyrolský dům, původní kuchyně pro zámek – nyní pavilon primátů, dodávají této zahradě zvláštní atmosféru. Možná i proto, se zde koná tolik svateb a to už ani žádný hrabě Seilern není k mání. My jsme však přijeli za jiným účelem a nebyli jsme zdaleka sami.

Zpočátku to dokonce vypadalo, že v neděli jezdí všichni, kdo mají aspoň jedno dítě, do ZOO Zlín. Ale až na některá atraktivnější místa, jsme nikomu na nohy nešlapali a ani na záchodech jsme frontu nestáli. S parkováním problém naštěstí také nebyl, i když kapacita zpevněného parkoviště byla naplněna zřejmě už před otevřením bran zahrady. Možná právě proto jsou hned vedle rozsáhlé travnaté plochy, kam byli parkující směřováni a samozřejmě parkovné se vybíralo i zde. Na pokladně jsme si zakoupili sice průvodce, ale mapku nám dali ke vstupence, tak knížečkou jsme zalistovali až doma. Bez problému jsme se zorientovali a vyrazili vstříc zvířectvu. Pro zájemce mají i komentovaná krmení, ale musí se počítat s tím, že rozhodně nebudete jediní, takže prohlížené zvíře možná uvidíte až po výkladu. Ale alespoň jedna taková přehlídka z devíti možných stojí zato.

P1050173

I s poměrně malými dětmi jsme zvládli projít zahradu téměř celou a můžu říct, že ani předškolní dítě se tu nudit nebude. Tematicky je zahrada rozdělena do čtyř kontinentů a v každém je toho spousta k vidění. Syn byl nadšený z dinosaura – rozumějte aligátora- v tropickém pavilonu Yucatan, kam jsme museli jít opakovaně. No, tropy se svojí teplotou a vlhkostí už nějakou dobu doufám nenavštívím. Další významná zastávka byla u goril a obrovští nosorožci, kteří se pravidelně přes den střídají ve výběhu se žirafami zaujali zase nás. Vtipné je umístění lvů a antilop těsně vedle sebe prý i proto, že takto je to pro ně zajímavé zpestření. Je vidět, že i Žofka by zde byla spokojená, neboť zoologická zahrada už dávno není jen chabá náhrada. Inspirativní jsou také provazové můstky, po kterých se dá procházet některými expozicemi, kdy například u supů jsme tajně doufali, že jsou opravdu mrchožrouti.

P1050175

Přes Ameriku, Afriku a Asii jsme se dostali až do Austrálie, abychom zde nasedli na vláček a ten nás převezl zpět k tropům. Po scéně, že opravdu dovnitř už nepůjdem, jsme se stavili v jedné z několika areálových restaurací na něco malého k snědku a vyrazili jsme k domovu.

Na vlastní kůži jsme sice žádné zvíře neosahali, ale na vlastní oči jsme toho viděli víc než dost.

P1050156

 I když…na to, že jsme prošli čtyři kontinenty z toho našeho evropského jsme zvířat spatřili jen velmi málo. Tak možná ten náš brněnský zooles vezmu na milost minimálně pro jeho koutek s domácími zvířaty. Ale o tom zase někdy příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..