Domů » Léto nepropásnu

Léto nepropásnu

léto

Já vím…najdete je teď na každém blogu…tyhle plány na léto. Ale jak mi má pragmatická starší sestra řekla: „No a kdy jindy bys je na ten blog jako chtěla dát?“. Tak jo, máte to tu :)

Prázdniny mám moc ráda a je pravda, že někdy mě dost mrzí, že některé věci už o prázdninách nikdy neudělám. Třeba už nikdy nepojedu s babičkou a dědou ve staré škodovce na jejich chalupu a nebudu ráno snídat langoše a vdolky, které zbyly od večeře. Taky už se nikdy nevrátím plná zážitků a ve dveřích nedám pusu mámě, která pak bude při ládování prádla do pračky poslouchat, co všechno jsem zažila. A taky už nikdy nenasednu do vlaku spolu s dalšími patnácti přáteli, abychom spolu následně strávili týden kdesi uprostřed lesů.

Tohle všechno už nevrátím, pořád je toho ale dost, co udělat můžu a co si nechci nechat ujít. Ani když už mi dávno není deset ani patnáct. Takže pro letošní prázdniny bych ráda:

 1. Oslavila s dětmi první vysvědčení a především ten začátek prázdnin pořádnou zmrzlinou!
 2. Konečně vyrazila na letní zahrádku s přáteli a seděla tam ještě hodně dlouho po západu slunce.
 3. Navštívila poprvé v životě letní kino (Shakespearovské slavnosti odkládám opět na příští rok :)
 4. Sbírala s dětmi maliny a rybíz a pak z nich s pomocí holčiček k večeru pekla koláč
 5. Trochu víc se věnovala naší domácnosti,  na kterou pro práci nebyl v poslední době skoro vůbec čas a už je vážně načase pustit k nám domů svěží vzduch
 6. Připravila nespočet domácích limonád
 7.  Přečetla nejmíň tři knížky
 8. Víc trávila večery povídáním s dětmi pod peřinou a společným sledováním pohádek
 9. Užívala si dlouhá rána a připravovala bohaté snídaně plné ovoce a až děti dosnídají, budu popíjet čerstvě uvařenou kávu a u toho si číst
 10. Navštívila místa, která jsem ještě nenavštívila, protože jsou tak blízko, že mám pořád pocit, že bude dost času je vidět kdykoli příště.
 11.  Zašla s mužem aspoň na jeden koncert pod širým nebem.
 12.  Zkusila odjet nejmíň na jednu noc úplně sama, jen s pár věcmi a svými myšlenkami

Zítra začínáme! Dva měsíce plné očekávání, nových zážitků, dobrodružství…Ze všeho nejvíc si přeju, abychom si je užili a ve zdraví je přežili!

 

9 comments

 1. Hanka K. says:

  Je to pravda, jsou toho plné blogy, ale už také „sumíruju“, protože když to člověk napíše veřejně, tak nějak se hůř vymlouvá, že na to není čas a člověk má potřebu spíš to dodržet :-)

  • Marki says:

   Hanko, díky. Ano, je to tak, co je psáno, to je zkrátka dáno :) A je fajn mít se k čemu vracet. Ať se plány vydaří i Vám!

 2. Lenka says:

  Já jen doplňuji bod devět…piju kafe a čtu v průběhu snídaně. To mají plné pusy a na nic se neptají. Skoro na nic :-) Krásné plány! Krásné léto!

 3. Ráchel says:

  Jé, Marki, to je super, že existuje ještě někdo, kdo v životě nebyl v letním kině :-D Mně se to teda letos asi těžko poštěstí, takže to odložím na příští rok. Shakespearovské slavnosti doporučuju! Užijte si léto :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..