Domů » Prázdninový seznam zážitků

Prázdninový seznam zážitků

Minulý rok jsem si ještě před prázdninami napsala seznam toho, co všechno bych ráda stihla a zažila. Letos jsem nic podobného neudělala. Celý červen jsem se totiž skoro nezastavila. Jeli jsme společně s dětmi jak šroubci až do posledního školního dne. Hned po vysvědčení jsme ale do prázdnin skočili naplno a užíváme si je plnými doušky.

Celý rok jsem vděčná za to, že můžu pracovat doma, v období prázdnin jsem za to ale vděčná dvojnásobně. Práci si organizuji v těch dvou letních měsících hlavně podle dětí a snažím se nikam příliš nehonit a nestresovat. Ono té práce je taky samozřejmě méně než běžně v roce, protože jsme na tom všichni podobně a čas trávíme mnohem víc venku než nakupováním u počítače.

Kdybyste si ale přece jen chtěli pořídit něco pěkného pro radost nebo vašim dětem zatím chybí kufřík na výtvarku, mrkněte do eshopu. Až do neděle pro vás máme příjemnou slevu 15% na celý nákup.

Pokud vás ale víc zajímá, co vlastně o prázdninách podnikám, když zrovna nepracuji, tady najdete malý seznam toho, co všechno jsem stihla v prvních 14 dnech prázdnin. Třeba v něm najdete i pár tipů pro sebe a vaše děti.

 

Přes pole, louky, vinice

Pár dní jsme strávili na samém jihu Moravy, kde jsme se chodili procházet mezi pole a vinice. Vzhledem k tomu, že si celý rok květiny musím kupovat, je pro mě taková polní kytice velká vzácnost. Stejně jako nechat celou děti na vyběhnout si úplně sama do přírody a chvíli jen tak být.

Propovídat osm kilometrů

Po delší době jsme vyrazili s mužem na rande. Tentokrát jsme nešli ani do kina ani do restaurace (na to budeme mít celou dlouhou zimu), ale vyrazili jsme na procházku. Nevím, jestli mi úplně rozumíte, ale ta svoboda, když jdete bez dětí, svým tempem a nikdo vám neskáče do řeči nebo za vámi nebrečí, že ho bolí nožičky, tomu říkám luxus. V jedné hospůdce jsme si koupili akorát ledňáka a propovídali společně celých osm kilometrů. Píšu si to sem, abych na to nezapomněla, protože tohle musíme rozhodně dělat častěji.

Tři dny v Praze se třemi dětmi

Na tři dny jsem vyrazila se všemi třemi dětmi do Prahy za kamarádkou. Konečně jsme obešli celou pražskou zoo, navštívili muzeum Karla Zemana, ochutnali zmrzlinu v Angelatu, udělali si výlet kolem řeky, já si (díky kamarádce) užila sama procházku večerní Náplavkou a po třech dnech jsme unavení, ale plní zážitků docestovali vlakem zase zpátky do Brna. Ověřeno. Cestovat lze i se třemi dětmi. Je to sice trochu adrenalin, ale není to nemožné. Vyzkoušejte!

 

Grilování v dešti

Minulou sobotu jsme měli v plánu piknik a grilování opět na jižní Moravě. Tam, kde většinou nikdy neprší. Tak zrovna v tu sobotu to neplatilo. Zmokli jsme několikrát, ale nevzdali jsme se a odměnou nám byli parádní domácí hamburgery v podvečerním slunci s výhledem na Reistnu. Fotku žel nemám, jedli jsme totiž rychleji než fotili :)

 

 

Žítková

Na závěr první čtvrtiny prázdnin jsme si udělali rodinný výlet do Žítkové, kam jsem se chtěla podívat už pěkných pár let. Místo, s opravdu zvláštní atmosférou, zasazené do nádherné krajiny Bílých Karpat. Jako když se ocitnete přímo uprostřed filmu Želary. Na zpáteční cestě jsme se pak zastavili ještě v oblíbených Luhačovicích, které zrovna žili Festivalem Janáčka Tam mi udělaly radost hned dvě věci. Sehnali jsme s mužem výbornou kávu s sebou (pokud trochu znáte Luhačovice, asi víte, že vůbec sehnat v kavárně dobrou kávu, byl až do nedávna docela problém) a při procházce lázeňskou kolonádou jsme za výlohou knihkupectví uviděli naši knížku. Nevím, která z těch dvou věcí nás překvapila víc, ale radost udělaly obě velkou.

 

Mimo všechny jmenované zážitky taky pečeme ovocné koláče, děti si užívají zmrzliny a dětských hřišť, my zase vlahé večery u vína nebo ledového piva. Díváme se na filmy, připravujeme tapas, plánujeme letní oslavy narozenin a já si občas, stejně jako loni vyjdu na večerní procházku. Zkrátka a dobře se snažíme vychutnat si léto do poslední kapky.

Vychutnejte si ho taky! Ráda se s vámi potkám i na mém instagramu @marketa_mamami , kde najdete i to, co se sem na blog už nevejde :)

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..