Domů » Nektarinkový rustikální koláč

Nektarinkový rustikální koláč

Nektarinkový koláč
Nektarinkový koláč

Léto je moje nejoblíbenější období. Už od ledna sním o tom, kam všude v létě pojedeme, co zažijeme (samozřejmě, že toho vždycky stihneme sotva polovinu), ale to nevadí. Léto rovná se prázdniny. A nejspíš to tak budu mít už napořád, i když už dávno žádné nemám.

V létě  trávím dost času v kuchyni. Míchám mouku a cukr, přidávám čerstvé ovoce, na které mám zrovna ten den chuť, předehřívám troubu, vymazávám formu na koláč…a vracím se do dětství.Do kuchyně babičky, která pekla buchty v remosce na schodech, a ty pak voněly celým domem. Po obědě umývala nádobí v umývacím stole a nikdy nezapomněla setřít podlahu (kdy už se to taky konečně naučím???). Pak nám na dvorku napouštěla bazének a krájela jahody právě utržené na záhonku a mačkala je s mlékem (což já nesnášela), abychom se jí neosypaly!

A vzpomínám na druhou babičku, která s námi celé dny blbla na koupališti a odpoledne, kdy jsme přišli celí hladoví a zmáchání, si sedla k plotně a dávala nám instrukce co jí máme natrhat na zahradě, co podat a přinést a odnést a za chvíli to všude vonělo, třeba langoši s česnekem. Když vyndávám koláč z trouby, cítím se skoro jako tenkrát. A je mi hezky a zároveň trochu smutno, že už se to nevrátí…vzpomínky jsou ale stejně úžasná věc!

Recept na nektarinkový koláč najdete na blogu, který je už asi známý celkem dost, jen já ho objevila až docela nedávno a jsem z něj jednoduše nadšená! Mrkněte se, myslím, že budete taky – http://www.peknevypecenyblog.cz.

Krásné léto všem!

4 comments

  1. Lucie says:

    Zdravím vás, Marki :-)
    Koláč se vám nádherně povedl. Děkuji za příjemná slova a jsem velmi ráda, že jste na můj blog natrefila. :) Přeji spoustu podařených receptů a krásných letních dnů. Lucie

    • Marki says:

      Jee, to je milé, že jste zavítala! Váš blog je krásný, fotky skvostné! Ale nejlepší na tom je, že recepty opravdu fungují:) Tento si zařazuji do rodinné kuchařky a těším se na další od Vás, ať se daří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..