Domů » Nové cíle v novém roce

Nové cíle v novém roce

img_6596
Foto: Petra Hašková

Víno, mlíko, miminko. První tři slova, která na mě vybafla v osmiměrce kolující na sociální síti. To nám ten nový rok pěkně začíná!

Je pravda, že naše momentální situace by tomu odpovídala. Vlastně by mi takový výhled ani nevadil. Jako ne porodit další miminko, ale užít si plnými doušky to, co mám doma. Protože mám na to vlastně jen pár měsíců a je z něj batole. A mít dostatek dobrého vína také není z zahození. :-)

A jelikož byl minulý rok prostě jedna velká jízda, tento rok bych se moc ráda držela trochu víc při zemi. Velké plány nemám, co ale není, klidně se může přes rok vyvrbit.

Žádná velká předsevzetí od nás tedy nečekejte, pár drobností k radosti a příjemnému žití bychom ale měly:

Míša

*Bordel v bytě, šťastné dítě. Ale nervní matka. Aneb hrozně ráda bych se vracela do uklizeného a útulného domova. Musím se přiznat, že to tak u nás prostě často nevypadá a ten chaos s tolika členy v domácnosti je občast o nervy. Nehromadit a víc tříbit i třídit. Máme toho moc a někdy bych nejraději křičela o pomoc.

*Na cestu kolem světa to nevypadá, ale cestovat bych chtěla. Klidně po Brně i kousek dál. Prostě nebýt zavřená v té chaotické domácnosti, ale zažít chaos, klid i dobrodružství i někde jinde.

*Trocha kultury ještě nikoho nezabila. Chápu, že dětská představení k tomu možná nemají daleko, naštěstí se dá někdy vyrazit i bez dětí  a nebo je vzít prostě tam, kde to bude bavit všechny (aspoň v to naivně doufám).

*Hravě zdravě. Vyvážit co se dá a být s tím spokojená. To znamená nezbláznit se z diet, nebýt syta jenom z bůčku a kromě lazy dní a snídaní si občas vyrazit i do parku nebo potěžkat i lehkou činku.

*Být víc nad věcí je lepší než být na dvě věci. Tak snad to můj muž nezabalí ani po tomto roce. :-)

 

Markéta

Já v té samé osmisměrce našla jako první tři slova bordel, ultrazvuk, miminko. Ta kombinace mě mírně vyděsila a úplně upřímně, docela nerada bych ji letos realizovala.

*Co se toho bordelu týče, ten by i u nás doma mohl být letos  zase o něco menší. Začala jsem proti němu bojovat už minulý rok. Vyhodila jsem spoustu věcí, které nám doteď nezačaly chybět a zdá se, že letos můžu plynule pokračovat.

*Velké plány si pro tento rok nedělám (obecně si velké plány nedělám), ale zato hodně sním. Třeba o cestě k moři. Navíc se zdá, že tenhle sen u nás doma nemám jen já, takže uvidíme…

*Víc číst. Mám tak moc ráda ty vzdálené světy a příběhy vepsané do knih a přitom do nich vstupuji pořád nějak moc málo. Zlepšit, píšu si.

*  Musím nějak vymyslet způsob jak se najíst v klidu. Možná to zní jako hloupost, ale já poslední roky většinu pracovních dní obědvám někde v poklusu mezi cestou na poštu, do školky, školy a ukládáním Matěje ke spánku. A vadí mi to.

*Úsměv prosím. Po celý rok.

 

A co vy? Máte nějaké přání do tohoto roku? Jestli ano, napište. A my Vám ze srdce přejeme, ať se vyplní! :-)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..