Domů » tam, kde přebývají knížky

tam, kde přebývají knížky

pult
použito se svolením Hany Pinknerové

Je podzim a zanedlouho nás všechny čeká ten známý předvánoční shon a spěch. Až také budete zmateně pobíhat po brněnských ulicích a počítat, kteréže tetičce ze třetího kolena jste ještě nekoupili dárek, chvilku se zastavte a namiřte svoje kroky do Knihkupectví a Knihařství na Kounicově ulici. Ve chvíli, kdy zacinká uvítací zvoneček a za vámi se zavřou dveře, ocitnete se na místě, které na vás dýchne svoji hřejivou, téměř domácí atmosférou.

Knihy tu najdete vyrovnané v policích, ale také důstojně postavené na krásných psacích stolech, či položené v jejich zásuvkách, takže stačí se pouze pohodlně usadit v přistaveném křesle a začíst se.

použito se svolením Hany Pinknerové

Až občerstvíte duši, nezapomeňte potěšit také své oči a zastavit se u skříňky se zrcadlem, která ukrývá hotové poklady. Ručně dělané šperky, šité taštičky na jablka, zvané „jablenky“ nebo třeba nádherné portmonky. Pokud jste ještě nezanevřely na písemný projev a své poznámky si ráději než do černých krabiček zapíšete do klasického zápisníku, pak se tu porozhlédněte po nádherných sešitech připomínající dávné časy, které jak jsme se dozvěděly, ukrývají sem tam dokonce i kaňku. Dámy si je prý kupují na hodiny francouzštiny.

Ani děti zde nepřijdou zkrátka, knihkupectví nabízí nádherné dětské publikace. Zajímavá říkadla, pohádky, příběhy, ale také velké množství dětských Biblí, tematická pexesa a omalovánky. Naše děti nevěděly, kterou knížku by měly zkoumat dříve a nejraději by si jich nejméně polovinu odnesly domů do svých pokojíčků. Já za všechny mohu doporučit například „Kuchyňské pohádky“, čteme je pořád dokola a stále jich holčičky nemají dost.

použito se svolením Hany Pinknerové

To hřejivé teplo, které v tomhle milém krámku najdete, je zásluhou té krásné a milé paní, která vás s úsměvem přivítá hned při vstupu. Není to nikdo jiný než Hanka Pinknerová. Autorka několika knih fejetonů (včetně zmiňovaných „Kuchyňských pohádek“) o životě se vším co přináší. I díky nim jsem si mohla uvědomit, že víc než nový kabát může zahřát kaštánek v kapse, který tam vhodila malá ručka na odpolední procházce. Výmluvné názvy jako třeba: „Co Bůh šeptá maminkám“, „To pravé místo“ nebo „Hořká čokoláda“ vás pohladí na duši, napomenou, někdy potěší a jindy možná i rozpláčou.

Takže až budete stát u pokladny, v jedné ruce jablenku, v druhé dětskou knihu a pod paží fejetony na čtení před spaním, vzpomeňte si ještě na tetičku ze třetího kolena, určitě bude i pro ni z čeho vybírat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..