Domů » Novoroční výzva

Novoroční výzva

 

Abyste si nemysleli, že jen vaříme a jíme (i když nám tyto činnosti zabírají podstatnou část dne :-), bude tento článek o něčem jiném, i když s jídlem bude opět trochu souviset.

Myslím, že povánoční čas a celkově začátek nového roku, je skvělou výzvou začít více přemýšlet nad tím, co jíme, co děláme a co by bylo možná fajn dělat jinak. Do poslední kategorie u mnohých z nás patří přidat si i více pohybu.

A protože na zimní sporty moc nejsem a zimu bych nejraději prospala u kamen, potřebuji pohyb, který se dá dělat někde v místnosti a úplně ideálně doma.

Na internetu jsem narazila na cvičení s americkou trenérkou Jillian Michaels, která už vydala mnoho DVD plné více či méně náročných cviků. Mnoho z nich se dá najít na YouTube. Mimo jiné má také několika týdenní programy s odstupňovanými úrovněmi, díky kterým člověk nemusí cvičit stále stejnou sestavu.

Velmi sympatické je to, že ke cvičení nepotřebujete témeř nic. Stačí sportovní obuv, podložka a činky, případně pro začátek dvě pet láhve o objemu 0,5 – 1,5 litru. A hlavně odhodlání se sebou něco dělat.

Rozhodla jsem se pro program 30 Day Shred, který by se měl stihnout za jeden měsíc a je rozdělen do tří úrovní po 10 dnech. Tedy první úroveň by se měla cvičit prvních deset dní, po té přejít na druhou a po dalších deseti dnech přejít na třetí. Na další úroveň sedá přejít samozřejmě i dříve, pokud cítíte, že už Vám daná úroveň nic nového nepřináší. Jde o to vydržet necelých 30 minut střídat pohyb s posilováním a to vše pokud možno bez přestávek. I když je to náročné, cviky se naštestí střídají a čas docela odsýpá.

Můžu říct, že po prvním cvičení jsem seděla na sedačce a těžce oddychovala. Druhý a třetí den mě neuveřitelně bolely svaly, o kterých jsem ani nevěděla, že je mám, a sedání na záchod se stalo jednou z nejnáročnějších aktivit. Během několika dalších dnů se už ale tělo velmi rychle adaptovalo.

Konečně mám pocit, že opravdu něco dělám a tělu to více než prospívá.

Neříkám, že tato forma cvičení bude vyhovovat každému, ale já jsem za ni vděčná. Našla jsem komplexní cvičení, které můžu v krátkém časovém úseku cvičit pohodlně doma a šetřím jak čas, tak i peníze :-)

A nejsem v tom sama, už cvičí dvě třetiny redakce Od hlavy až k patě :-)

Tak pokud stále hledáte a váháte a toto cvičení Vás zaujalo, můžete se k nám připojit a zkusit to :-)

6 comments

 1. Blanka says:

  Ahoj Míšo!
  Díky za super článek a tip na cvičení. Akorát jste mi padly do noty, koncem prosince jsem se začala pokoušet běhat a posilovat, zkrátka se chci dostat trochu do formy. Běh či rychlochůze venku jdou skoro sami, ale při tomto počasí potřebuju něco i na cvičení doma. Takže díky, vyzkouším a dám vědět :)
  Blanka

 2. Veronika says:

  Jillian je skvělá. Mám odcvičeno 30 day shred a kousek Ripped in 30. Teď jsem začla Body revolution. Dnes jsem odcvičila první workout 4 a jsem totálně KO, avšak strašně mi dobíjí baterky, cítím se o mnoho lépe, postava se formuje. Cvičení zdar!

 3. Misha says:

  Ano, cvičení určitě dobíjí baterky a člověk má ze sebe dobrý pocit, když docvičí! Na Ripped se taky chystám, tak doufám, že to cvičení bude na postavě opravdu znát :-)

  • Misha says:

   Ano, v tomto cvičení to tak je. Každý level 10 dní. Poprvé se to dá, ale když jsem to zkoušela v létě i na podzim, tak už to byla pěkná nuda :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..